Home Genialne Zmienił 800-letnią jaskinię w wymarzony dom. Tylko poczekaj, aż zobaczysz co jest w środku.

Zmienił 800-letnią jaskinię w wymarzony dom. Tylko poczekaj, aż zobaczysz co jest w środku.

Pewnego deszczowego dnia w 1999 roku Angelo Mastropietro z Wielkiej Brytanii udał się na wycieczkę rowerową wraz z grupą przyjaciół.

Gdy przejeżdżali przez las rozpętała się burza. Grupa przyjaciół postanowiła więc poszukać schronienia. Wtedy też trafili na zapomnianą jaskinię znajdującą się głęboko w zboczu góry. Dla Angelo było to coś więcej, niż schronienie przed deszczem – był to początek wielkiego, fascynującego projektu.

Angelo był biznesmenem. Zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane. Wtedy też uświadomił sobie, jak bardzo zatracił się przez pracę i związany z nią stres.

To dziwny zbieg okoliczności, ale prawie 10 lat po tamtej wycieczce rowerowej Angelo czytając gazetę natrafił na ogłoszenie sprzedaży jaskini. Bez zawahania kupił to miejsce za prawie 90,000 dolarów.

Powiedzieć, że projekt, z którym postanowił zmierzyć się mężczyzna był ogromny to jak nic nie powiedzieć. Angelo postanowił poświęcić wszystkie oszczędności i mnóstwo czasu, aby zamienić to miejsce w swój wymarzony dom.

Po 8 miesiącach ciężkiej pracy, 140,000 wydanych dolarów i wywiezieniu 70 ton gruzu jaskinia zmieniła się nie do poznania.

Grota ma prawie 800 lat i była zamieszkana aż do 1940 roku. Poprzedni lokatorzy na pewno nie mieli takich wygód, jak Angelo.

Comments

comments

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Strona 1 z 212

Twoja reakcja?

Super
Super
40
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
17
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!