Home Zwierzaki Na ulicy podbiegł do niego nastolatek, wyrwał królika i zrzucił z mostu. Bezdomny skoczył za nim.

Na ulicy podbiegł do niego nastolatek, wyrwał królika i zrzucił z mostu. Bezdomny skoczył za nim.

John Byrne jest bezdomnym od ponad 23 lat. Nie ma domu ani nikogo bliskiego. Bardzo dobrze wie, jak wygląda odrzucenie.

Przez całe swoje nastoletnie życie uciekał przed ojcem tyranem. Pewnego dnia nie mógł już tego wytrzymać i wolał zamieszkać na ulicy wraz ze swoimi zwierzętami.

Mężczyzna woli zwierzaki od ludzi. Dzięki nim czuje się kochany i doceniany. Zwykle siedzi z nimi na moście i prosi przechodniów o wsparcie. Nie narzuca się, ale subtelnie liczy na to, że ktoś się nad nim zlituje.

Kiedy pewnego dnia zobaczył dziwnie zachowującego się nastolatka, wiedział, że coś się zaraz wydarzy. Przeczucie go nie myliło. Nastolatek wyrwał mu z rąk królika i zaczął biec w kierunku mostu. Chciał go wrzucić do wody.

John nie zastanawiał się nawet chwili. Nie myślał o niebezpieczeństwie. Od razu wskoczył do wody, aby uratować królika.

Udało mu się. W międzyczasie na miejscu zjawiła się straż pożarna. Przy moście zebrał się tłum gapiów, ale nikt nie pomógł bezbronnemu zwierzakowi.

John wiele ryzykował, ale udało mu się ocalić futrzaka. Władze miasta doceniły jego heroiczny czyn i złożyły mu podziękowania. Mężczyzna niestety nadal mieszka na ulicy, ale zyskał ogromny szacunek ludzi, którzy codziennie go rozpoznają i gratulują tego, co zrobił.

Nastolatek, który dopuścił się tego okropnego czynu został złapany i skazano go na 4 miesiące więzienia. Liczymy na to, że zrozumie, iż to, co zrobił nie powinno mieć miejsca.

Comments

comments

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!