Home Zwierzaki Psy potrafią rozpoznawać złych ludzi. Rzadko kiedy mylą się w tych sprawach.

Psy potrafią rozpoznawać złych ludzi. Rzadko kiedy mylą się w tych sprawach.

Każdy kto ma psa na pewno zauważył, że ich czworonogi bardzo lubią niektórych znajomych. Istnieją jednak ludzie, za którymi psiaki nie przepadają.

Szczekają na nich, nie chcą podejść i wystawiają zęby, gdy tylko ich zobaczą. Pies nie zachowuje się w ten sposób bez powodu. Okazuje się, że w pewnym sensie czworonogi są w stanie wyczuwać ludzi, którzy mają złe intencje.

Badania wykazały, że psy nie lubią ludzi, którzy są nieuprzejmi do ich właścicieli. W pewnym badaniu zwierzaki nie chciały przyjmować smakołyków od kogoś, kto wcześniej odmówił pomocy ich właścicielowi w otwieraniu pojemnika. Pies był w stanie zapamiętać kogoś, kto działał niekorzystnie w stosunku do jego właściciela.

Czasami czworonogi nie lubią kogoś już od pierwszego spotkania. Istnieje na to kilka możliwych wyjaśnień. Wiodąca teoria głosi, że psy wykorzystują swój zmysł węchu, aby wyczuwać zmiany chemiczne w feromonach emitowanych przez ludzi, co może wskazywać na to, że ktoś ma złe intencje. Węch psów wykorzystujemy do wykrywania cukru we krwi, potencjalnych bomb, narkotyków, a nawet nowotworów. Nie powinno więc dziwić, że te zwierzęta mogą wyczuwać chemiczne zmiany w ludzkim ciele.

Gdy człowiek zachowuje się agresywnie, chemia jego mózgu zmienia się tak, że psy są w stanie to wyczuć. Sprawia to, że czworonogi reagują na potencjalne zagrożenia szybciej niż my.

Czworonogi nie będą jednak w stanie wyczuć psychopaty. Dlaczego? Takie osoby nie są zdolne do odczuwania zbyt wielu emocji, więc chemia ich mózgu nie zmienia się zbytnio. W efekcie pies nie potrafi wyczuć ich złych zamiarów.

Psy potrafią wyczuwać też emocje takie, jak np. niepewność danej osoby. Gdy ktoś jest zestresowany, psu może się to udzielić. Efektem stresu u psa może być też agresja wobec danej osoby.

Czworonogi mają intuicję i potrafią przeczuć pewne sytuację. Czują zagrożenie i intencje ludzi o wiele szybciej niż my. Niestety, ludzie często ignorują instynkt swoich psów. Zamiast złościć się na swojego pupila, lepiej mu zaufaj. W końcu chce on dla Ciebie, jak najlepiej.

Podsumowując, prawdopodobnie istnieje powód, aby nie ufać komuś, kogo nie lubi Twój pies. Gdy poznajesz kogoś nowego, lepiej uważnie przyglądaj się reakcji swojego pupila.

Comments

comments

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!