Home Życie Niż Wanda uderzy w Polskę. Może być tragicznie.

Niż Wanda uderzy w Polskę. Może być tragicznie.

Niż Wanda uderzy w Polskę. Może być tragicznie.

Niż Wanda już niedługo pojawi się nad większością naszego kraju. To oznacza nie tylko problemy z gwałtowną zmianą pogody, ale też związane z samopoczuciem.

Jeśli ktoś liczył na powrót upałów w ostatni weekend wakacji, może rezygnować z planów wycieczkowych. Po krótkim ochłodzeniu, na chwilę wróciło słońce. Nie potrawa to jednak długo. Już w ten weekend i kolejne dni, Polska będzie pod wpływem niskiego ciśnienia.

Niż Wanda obejmie swoim działaniem prawie całą Polskę. Ochłodzenie najpierw dotknie północnej i północno-zachodniej Polski. Dalej niż przesunie się nad Kujawy, województwo łódzkie, Opole i Śląsk.

W trakcie panowania Wandy nad naszym krajem możemy spodziewać się silnych wyładowań atmosferycznych. Gwałtowne burze będą spowodowane przez ścieranie się zimnych i ciepłych mas powietrza. Wiatr może osiągać prędkość nawet 80 km/h. Największe burze przewidywane są na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie oraz w Wielkopolsce.

Temperatury również będą mniejsze. Termometry będą wskazywać od 19 do 23 stopni Celsjusza.

Mimo iż niż Wanda obejmie swoim działaniem większość kraju, pozostaną regiony, których mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. Załamanie pogody nie dotknie wschodu Polski.

Bezpiecznie mogą czuć się mieszkańcy Podlasia, Mazowsza, Podkarpacia i Małopolski. W tych miejscach temperatury nie spadną tak gwałtownie, a słupki termometrów mogą wskazywać nawet 27 stopni. Nie powinny występować również deszcze.

Comments

comments

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!