Home Życie Polski ksiądz przekroczył wszelkie granice absurdu. Pedofilia i in vitro to według niego to samo.

Polski ksiądz przekroczył wszelkie granice absurdu. Pedofilia i in vitro to według niego to samo.

Polski ksiądz przekroczył wszelkie granice absurdu. Pedofilia i in vitro to według niego to samo.

Pedofilia jest cały czas jednym z najtrudniejszych tematów poruszanych przez opinię publiczną. Dziwi więc to, że taki komentarz, bez pomyślunku, udostępnia duchowny.

Ksiądz Janusz Chyła, znany ze swoich kontrowersyjnych opinii, porównał pedofilię do in vitro. Internauci twierdzą, że wyraźnie przekroczył granice.

Pedofilia jest tematem bardzo niewygodnym dla Kościoła Katolickiego. Wizyta papieża Franciszka w Irlandii kilka dni temu pokazała, w jak trudnym momencie są księża i wierzący na całym świecie.

Teraz ksiądz Chyła odwołał się do poglądów relatywistów, którzy zdaniem duchownego twierdzą, iż aborcja, in vitro oraz homoseksualizm nie są z moralnego punktu widzenia złem, a pedofilia nim jest.

Dalej w swoim wpisie duchowny twierdzi, że zarówno pedofilia, jak i in vitro są takim samym grzechem. To zbulwersowało internautów. Dla wielu rodzin, które nie mogą doczekać się dziecka, terapia in vitro jest jedyną możliwością na posiadanie potomstwa.

Katolicy, którzy tolerują związki homoseksualne nie wierzą w to, co przeczytali – ksiądz postawił znak równości pomiędzy jednym z najbrutalniejszych przestępstw i miłością dwojga ludzi.

„Zwyrodnialec”, „moralista” – grzmią internauci. Pod wpisem księdza pojawiły się ostre komentarze do jego opinii. Prawie jednogłośnie internauci twierdzą, że Chyła przekroczył granice, której nie powinien naruszać.

– „Tylko duchownemu in vitro mogło się skojarzyć z pedofilią” – czytamy w komentarzach.

– „Powinno się Ciebie izolować od społeczeństwa” – grzmi kolejny komentujący.

Gromy, które spadły na duchownego nie pozostawiają żadnych złudzeń. Ksiądz nie powinien posuwać się do tak skrajnych porównań. Jego zdaniem pedofilia nie różni się niczym od cudzołóstwa czy aborcji. Oburzeni ludzie dodają też, że gwałt na dziecku absurdalnie porównany jest z próbą posiadania ich przez bezpłodne pary.

Ksiądz Chyła to wykładowca teologii dogmatycznej i autor kilku książek. Jedną z nich jest „Ewangelia na Twitterze”. Skoro ksiądz zna środowisko mediów społecznościowych i emocje jakie towarzyszą tak skrajnym opiniom, dziwimy się, że postanowił zabrać głos w debacie w tak niedelikatny sposób.

A Wy co sądzicie?

Comments

comments

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!