Home Zdrowie Postaw przy łóżku miskę z cebulą. Powód wcale nie jest tak szalony, jak może Ci się wydawać.

Postaw przy łóżku miskę z cebulą. Powód wcale nie jest tak szalony, jak może Ci się wydawać.

Znamy cudowne właściwości wielu warzyw i owoców, ale cebula zasługuje na o wiele większy rozgłos.

Ciężko jest sobie wyobrazić większość dań bez dodatku cebuli, ale czy wiesz, że oprócz swojego wyrazistego smaku, może ona wnieść do Twojego życia o wiele więcej?

Cebulę szczegółowo przebadano pod kątem tego, jak wpływa na nasze zdrowie. Badania te wykazały, że dzięki związkom siarki, które zawiera, wpływa bardzo dobrze na naczynia krwionośne i serce.

Jest też świetnym źródłem przeciwutleniaczy, które wzmacniają system odpornościowy organizmu.

Jednym z najpowszechniejszych, zdrowotnych zastosowań cebuli jest syrop na kaszel. Ale przy pomocy tego niezwykłego warzywa możemy pozbyć się kaszlu jeszcze w nieco inny sposób.

Weź pół cebuli i wsadź ją do miski. Zalej ją gorącą wodą. Wlej jej na tyle, aby nie zanurzyć całego warzywa. Miskę umieść na podłodze obok łóżka i połóż się spać. Kaszel powinien minąć w przeciągu jednej nocy.

Rano pokój będzie przesiąknięty zapachem cebuli, ale można go wywietrzyć, a pozbyć się kaszlu w jedną noc to naprawdę coś niezwykłego. Wydaje nam się, że jest to tego warte.

Ten sposób przetestowałem osobiści i muszę potwierdzić, że naprawdę działa. Teraz, gdy tylko poczuję, że zaczyna mi się katar i kaszel, kładę cebulę w sypialni na wszelki wypadek. Może dlatego jestem zdrowy, gdy wszyscy inni chorują?

Comments

comments

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!