Home Genialne Włożyła do pralki 2 tabletki do zmywarki. Szkoda, że nie wiedziałam o tym wcześniej.

Włożyła do pralki 2 tabletki do zmywarki. Szkoda, że nie wiedziałam o tym wcześniej.

Pralka ma za zadanie przywrócić świeżość naszym ubraniom i być gotowa na kolejne pranie.

Raczej rzadko myślimy o tym, że ona również wymaga pewnych czynności, które przedłużą jej żywotność i polepszą sprawność. Przestrzegając tych kilku zasad sprawisz, że Twoja pralka będzie w świetnej kondycji i pełnej gotowości.

#1. Bęben

Nawet jeśli wydaje Ci się, że wnętrze pralki jest czyste, w rzeczywistości może być zupełnie inaczej. W zakamarkach kryją się najróżniejsze nieczystości. Dlatego też warto pustą pralkę włączyć na 60 stopni, a do bębna wrzucić tabletki do zmywarki. Wystarczą dwie. W ten sposób odświeżysz wnętrze pralki i pozbędziesz się wszelkiego brudu i zarazków.

#2. Stęchły zapach

Z wnętrza pralki może wydobywać się brzydki zapach. Najczęściej pojawia się, gdy zostawimy wilgotne pranie na kilka godzin w bębnie. Nawet jeśli nie możesz wyjąć prania od razu, powinieneś zostawiać otwarte drzwiczki. Kiedy jej nie używasz, również zostaw drzwiczki uchylone. Wilgoć zamknięta w środku jest przyczyną nieprzyjemnego zapachu.

#3. Filtr

Jak często czyścisz filtr z pralki? Z doświadczenia punktów serwisowych wynika, że stanowczo za rzadko. Filtr wychwytuje drobne przedmioty, które np. zawieruszyły się w kieszeniach, monety, chusteczki, kartki i inne drobne rzeczy. W filtrze, który jest nieczyszczony długi czas może rozwijać się pleść. Pamiętaj, aby czyścić go regularnie.

#4. Uszczelka

Uszczelka to również ogromne skupisko brudu i bakterii. Pamiętaj, aby regularnie poświęcać jej chwile i wyczyścić.

#5. Szuflada na proszek

Każdy z nas wie, że jest to miejsce, które bardzo łatwo gromadzi zabrudzenia i osady. Szufladę należy regularnie czyścić, aby nie dostawały się one do ubrań w trakcie prania. Najlepiej wykorzystać w tym celu starą szczoteczkę do zębów. O wiele łatwiej jest nią dotrzeć do wszelkich zakamarków.

Comments

comments

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!