Home Życie Staruszka zemdlała na przystanku. Nie uwierzysz kto jej pomógł.

Staruszka zemdlała na przystanku. Nie uwierzysz kto jej pomógł.

Na jednym z przystanków w Kielcach starsza pani straciła nagle przytomność. Upadając uderzyła się w głowę.

Na przystanku było sporo ludzi, ale nikt nie udzielił pomocy poza… dwójką czternastolatków. Natalia i Grześ natychmiast rzucili się na pomoc starszej pani.

Dzieci od razu podbiegły do kobiety, sprawdziły puls i wezwały karetkę. Poprosili o pomoc przechodzącą nieopodal kobietę. Staruszka w końcu odzyskała przytomność i chciała wstać, nastolatkowie jednak nie pozwolili jej na to. Zostali z nią, aż do przyjazdu karetki.

Martyna Zacharska, nauczycielka dzieci przyznaje, że były one przygotowane na taką ewentualność.

W szkole przeprowadzane są kursy pierwszej pomocy, na których dzieci uczą się, że należy reagować w takich sytuacjach oraz jak udzielać pomocy.

Mimo to dopiero realne sytuacje są w stanie zweryfikować czy znajdziemy w sobie na tyle odwagi, aby wziąć na barki odpowiedzialność za czyjeś życie.

Koledzy są pełni podziwy dla Natalii i Grzesia, bo jak twierdzą, wymagało to od nich sporo odwagi i nie każdy miałby jej na tyle. Nawet dorośli, którzy byli na miejscu nie zareagowali. Przechodzili obojętnie lub pytali dzieci, co się stało.

– “Ja bym się chyba bała podejść do takiej osoby, która leży i ma zamknięte oczy. Moi koledzy Natalka i Grześ zachowali się bardzo odważnie” – mówi koleżanka z klasy małych bohaterów.

Natalia i Grześ powinni być dla nas wzorem do naśladowania.

Comments

comments

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!